İnternet Medya

Bu Buton Kadınları Kurtaracak

image descriptino

Aile içi şiddet mağdurlarına mahkeme kararıyla cihaz dağıtılacak. Cihazdaki butona basıldıktan 6 saniye içinde 155’e ihbar bilgisi gidecek ve mağdura en yakın kolluk birimi olay yerine yönlendirilecek.
http://gundem.milliyet.com.tr/

Bursa'da 25 erkek panik butonundan bekliyor

image descriptino

Şiddet mağdurlarının korunmasında elektronik destek sistemi başlatılıyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin şiddete karşı mücadele yürütmeye devam edeceklerini belirterek, "Şiddeti önleyemiyor, bireyi koruyamıyorsak başımızı kuma gömmeyeceğiz.” dedi ve Bursa’da şiddet gören 25 erkeğin de bu butondan beklediğini söyledi.
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/21726514.asp

O, erkek'lerin korkulu rüyası!

image descriptino

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğiyle hazırlanan 'Panik Butonu' projesi hayata geçti. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Bursa'da düzenlenen törenle cihazları dağıttı. Şahin, "Sevgi butonuna, vicdan butonuna, merhamet butonuna, hoşgörü butonuna basacağız. Ona basanların zaten bu butona ihtiyacı olmayacak" dedi.

http://www.haberturk.com/gundem/haber/786478-o-erkeklerin-korkulu-ruyasi

Bakan Şahin, şiddet butonuna bastı

image descriptino

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Avea'nın ortaklaşa yürüttüğü şiddet mağdurlarının korunmasında elektronik destek sistemi pilot uygulaması, Bursa'da düzenlenen toplantıyla basına tanıtıldı. Şahin, düğmeye basarak ilk ihbarını da yapmış oldu.
http://portal.tg.com.tr/

Kadına şiddete karşı hazırlanan panik butonları dağıtıldı

image descriptino

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğiyle hazırlanan 'Panik Butonu' projesi hayata geçti. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Bursa'da düzenlenen törenle cihazları dağıttı. Şahin, "Sevgi butonuna, vicdan butonuna, merhamet butonuna, hoşgörü butonuna basacağız. Ona basanların zaten bu butona ihtiyacı olmayacak." dedi.
http://www.zaman.com.tr/gundem/kadina-siddete-karsi-hazirlanan-panik-butonlari-dagitildi/2004392.html